Kajakarstwo górskie w Drzewicy

XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich – Lubuskie 2019 i Mistrzostwa Polski Juniorów w Slalomie Kajakowym odbyły się w Drzewicy w powiecie opoczyńskim. Młodzi kajakarze rywalizowali od 25 do 27 lipca. Kibicowała im między innymi poseł Dorota Rutkowska.

– Obserwowałam takie zawody dwa lata temu. Muszę przyznać, że konkurencja jest bardzo widowiskowa. Z przyjemnością zobaczę to po raz kolejny – mówiła parlamentarzystka tuż przed wyjazdem do Drzewicy.
XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich – Lubuskie 2019 ruszyła 4 czerwca. To kilkadziesiąt dyscyplin, od hokeja na trawie przez rugby po łucznictwo. Większość konkurencji odbywa się na terenie województwa lubuskiego, ale do rywalizacji kajakarskiej wybrany został tor w Drzewicy.
Zalew Drzewicki i rzeka Drzewiczka tworzą bardzo korzystne warunki do uprawiania kajakarstwa górskiego. Sekcja kajakowa w Drzewicy działa od 1978 roku. Miejscowość słynie z wielu sukcesów w tej dyscyplinie oraz ogólnopolskich zawodów.
W tegorocznej Olimpiadzie Młodzieży kajakarze LLK Drzewica zdobyli cztery medale, w tym dwa złote.
Równolegle do olimpiady odbył się także Memoriał Roberta Korzeniowskiego, III rzut Pucharu Polski i V rzut Ligi Młodzików.

fot. Biuro Poselskie Doroty Rutkowskiej