Jubileusz Agnieszki Madej

25-lecie pracy artystycznej świętowała 29 czerwca Agnieszka Madej. Jubilatka jest choreografem, tancerką, instruktorem tańca, laureatką nagród ogólnopolskich i międzynarodowych. W Skierniewicach prowadzi szkołę tańca i szkołę baletową, obydwie pod nazwą Art-Station. Stworzyła też Skierniewicki Teatr Tańca.

Podczas sobotniego koncertu, który odbył się w kinoteatrze „Polonez”, widzowie zobaczyli nagradzane na festiwalach autorskie choreografie Agnieszki Madej. Zatańczyły: Agata Baran, Paulina Baran, Zuzanna Farej, Amelia Grzegorzewska, Wiktoria Kotańska, Dominika Lewandowska, Anna Libera, Irmina Majka, Małgorzata Miklaszewska, Julia Nowak, Julia Okraska, Sylwia Sawicka, Amelia Stefańska, Natalia Tomaszewska, Katarzyna Uzar, Zuzanna Wieczorek i Maria Wierzbicka.
– Wszystkie choreografie były bardzo poruszające – mówi poseł Dorota Rutkowska, która wzięła udział w wydarzeniu. – Agnieszko, samych sukcesów i nowych pomysłów na następne 25 lat! – dodaje parlamentarzystka.
„Głos Skierniewic i Okolicy” zamieścił na swojej stronie internetowej (eglos.pl) nagranie z wypowiedziami podopiecznych artystki na jej temat:
– To pełna uśmiechu, bardzo kreatywna osoba, która swoją pasją zaraża wszystkich dookoła. Pani Agnieszka stworzyła to miejsce, myśląc pewnie tylko o szkole tańca, ale stworzyła też dla nas dom. To cudowna osoba.
– Daje dużo optymizmu. Potrafi wyciągać potencjał z człowieka. To, co jest niewidoczne na pierwszy rzut oka, ona to widzi i wyciąga z tej osoby. Robi wszystko, żeby ta osoba się w tym kierunku rozwijała, rozwijała swoje umiejętności, swoje pasje. Zawsze daje szansę każdemu, kto przekroczy progi szkoły.
– Jest świetnym nauczycielem, który wymaga, ale też przekazuje pozytywną energię i pokazuje, że ta praca ma sens.

fot. Dziennik Łódzki/skierniewice.naszemiasto.pl