Imieninowe prezenty dla dzieci

Zeszyty, bloki rysunkowe, kredki, długopisy, farby, papiery kolorowe i wiele innych artykułów szkolnych otrzymały dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „DOM” w Skierniewicach i Domu Dziecka w Strobowie od Doroty Rutkowskiej, posła na Sejm RP. Parlamentarzystka odwiedziła te miejsca 13 i 14 lutego.
W ubiegłym tygodniu miałam imieniny, poprosiłam moich gości, żeby zamiast kwiatów przynieśli przybory szkolne – mówi pani poseł.
Kwiaty szybko więdną, nic po nich nie zostaje, a uśmiech obdarowanych dzieci będę pamiętać długo – dodaje.


„DOM” w Skierniewicach

W skierniewickim „DOMU” jest prawie 30 dzieci, w strobowskim Domu Dziecka ponad 40.
Wszystkie rzeczy bardzo się przydadzą. Mamy właśnie troje nowych dzieci, które trzeba całkowicie wyposażyć do szkoły – cieszyła się Edyta Suska, szefowa placówki w Strobowie.
Równie zadowolona była Irena Bodych, dyrektorka „DOMU” w Skierniewicach. – To, co zaoszczędzimy teraz na zakupach artykułów szkolnych, będziemy mogli przeznaczyć na inne potrzeby, np. na kupno ubrań – mówiła.
Poseł Dorota Rutkowska w obydwu placówkach spotkała się z dyrektorkami, pracownikami i oczywiście wychowankami. Zobaczyła, jak mieszkają i zapoznała się z ich bieżącymi potrzebami. – Będę pamiętać o tych miejscach i ich mieszkańcach. Moja imieninowa akcja była pierwszą tego typu, ale na pewno nie ostatnią – obiecała.


Dom Dziecka w Strobowie