French Touch 2017

Gala French Touch odbyła się w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie 14 października. To spektakl typu varietes z udziałem francuskich i polskich artystów, a także osobistości ze świata designu, mody, kina, kuchni. W tym wyjątkowym wydarzeniu, na zaproszenie Ambasadora Francji w Polsce Pierre’a Levy’ego, wzięła udział poseł Dorota Rutkowska, przewodnicząca Polsko-Francuskiej Grupy Parlamentarnej.

– Chcieliśmy uczcić w sposób artystyczny wielowiekowe więzi między Francją a Polską – powiedział w swoim wystąpieniu ambasador, po czym na scenie pojawili się m.in.: Zaz, Imany, Natalia Szroeder, Michał Szpak i zespół taneczny z paryskiego Le Lido. Po raz pierwszy wręczono honorową nagrodę French Touch. Otrzymał ją Andrzej Seweryn, aktor i dyrektor Teatru Polskiego, za całokształt i za zasługi dla rozwoju relacji polsko-francuskich.

Impreza prowadzona była przez Annę Kalczyńską i Marcina Prokopa z TVN, a na widowni zasiedli m.in.: ambasadorowie, artyści, szefowie firm, przedstawiciele mediów i inne osobistości.

źródło: ambafrance-pl.org