Festiwal rzemiosła w Bolimowie

Garncarze, kowale, tkacze, a także rzeźbiarze, hafciarki, wikliniarze, bibułkarki, krawcy szyjący dawne stroje, wytwórcy wyrobów skórzanych, bartnicy, piekarze prezentowali swoje warsztaty pracy i wyroby na II Międzynarodowym Festiwalu Rzemiosła Dawnego w Bolimowie. Tak było w niedzielę, 22 lipca. W sobotę natomiast w ramach Zlotu Historycznego, już po raz trzeci odbyła się rekonstrukcja bitwy jaka rozegrała się na tym terenie w 1915 r. 

Dwudniowa impreza przyciągnęła do Bolimowa wiele osób z pobliskich Skierniewic, Łowicza, Sochaczewa, ale też turystów z całej Polski. Otwarta niedawno autostrada A2 znacznie ułatwia dojazd do Bolimowa. Doroczne święto jest także okazją do spotkań samych mieszkańców.

Można mieć nadzieję, że festiwal rzemiosła nabiera rozgłosu, gdyż w tym roku prezentowało się znacznie więcej rzemieślników niż rok temu. Swoich sił rękodzielniczych mógł spróbować każdy. Chętnych nie brakowało. 

Organizatorzy szacują, że sobotnią rekonstrukcję walk ulicznych obserwowało około tysiąc osób. W walkach wzięło udział kilkudziesięciu rekonstruktorów.