Dzień Przedsiębiorczości w biurze poselskim

Karolina Sumińska, Olga Gradowska i Piotr Markowicz – tegoroczni maturzyści z Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Skierniewicach spędzili jeden dzień w Biurze Poselskim Doroty Rutkowskiej. Wizyta uczniów była związana z Dniem Przedsiębiorczości, który po raz trzynasty odbył się w całej Polsce z inicjatywy Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

W ramach akcji uczniowie mają możliwość spędzić jeden dzień w wybranym miejscu pracy, zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie, pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu.

Piotr, Karolina i Olga interesują się m.in.: polityką, dziennikarstwem i psychologią. Chcieli poznać pracę posła. Podczas wizyty w biurze napisali krótki test z wiedzy o parlamencie, który był później bazą do rozmowy z poseł Dorotą Rutkowską. Trzecioklasistów z LO interesowało bardzo wiele wątków pracy posła i biura poselskiego. Jak wyglądała droga zawodowa Doroty Rutkowskiej? Jakie studia najlepiej skończyć, aby być posłem? Ile zarabia poseł? Z jakimi sprawami interesanci przychodzą do biura poselskiego? Czym zajmuje się biuro? Z jakich źródeł jest finansowane?

Karolina, Olga i Piotr razem z parlamentarzystką wzięli udział w akcji „Bezpieczna szkoła w bezpiecznym mieście”, zorganizowanej przez OSiR dla rowerzystów ze szkół podstawowych. – To był rajd rowerowy promujący bezpieczne zachowanie na drodze. Pani poseł objęła patronat nad tą imprezą. Maturzyści pomogli nam m.in. rozdać uczestnikom odblaskowe opaski, które ufundowała posłanka – mówi Ada Światlak, dyrektor biura poselskiego.

IMG_1139

IMG_1168

IMG_1183

fot. Biuro Poselskie Doroty Rutkowskiej