Dla kobiet

Świętowanie Dnia Kobiet poseł Dorota Rutkowska zaczęła w tym roku już 7 marca ze skierniewickim Klubem Seniora „Ustronie”. Spotkanie uświetnił koncert biesiadny Zespołu „USTRONIE” oraz występy zespołu ludowego „LUBIN” z województwa dolnośląskiego. Były też życzenia dla wszystkich pań i poczęstunek.

8 marca parlamentarzystka spotkała się z mieszkankami swojego miasta – Skierniewic – na imprezie „Miasto Kobiet”, którą w hali OSiR zorganizował urząd miasta. Na głównej scenie miały miejsce m.in.: prelekcje, pokazy i spotkania dotyczące zdrowia, urody i dbania o wizerunek. Atrakcje trwały do wieczora. Zakończyły się specjalnie przygotowaną z okazji Dania Kobiet strefą Fit&Fun, gdzie można było poćwiczyć fitness i zumbę. W tym samym czasie w kinoteatrze „Polonez” odbyła się projekcja filmu „Całe szczęście”. Impreza „Miasto Kobiet” miała także cel charytatywny. Przez cały dzień prowadzono zbiórkę pieniędzy na leczenie Magdy Więcławskiej z Łowicza.

Również 8 marca odbył się Powiatowy Dzień Kobiet. W Starostwie Powiatowym w Skierniewicach dla pań wystąpił kabaret FiFa – RaFa oraz z krótkim koncertem Dariusz Machowski.

10 marca Dorota Rutkowska skorzystała z zaproszenia na Gminny Dzień Kobiet w Nowym Kawęczynie. W strażnicy OSP wystąpił kabaret „Czwarta Fala” oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Strzybodze.

fot. Urząd Miasta Skierniewice/IloveSKC, Radio Victoria, Radio RSC, infoskierniewice.pl