Dzień Bolimowa

21 lipca to był Dzień Bolimowa, miejscowości w powiecie skierniewickim. Święto odbyło się po raz 21. Jego organizatorem był miejscowy Gminny Ośrodek Kultury. Były stoiska rękodzieła, wystawa fotograficzna Związku Polskich Fotografów Przyrody zatytułowana „Trzy dni w Puszczy”, a dla dzieci przygotowano wesołe miasteczko i animacje. Odbyły się koncerty Familii Mikulskich z Nowego Kawęczyna, Grupy Cosmo, Joanny Aleksandrowicz, Stars Roxette Tribute Band oraz Imperium.

Na bolimowskiej scenie po raz pierwszy wręczono nagrody wójta gminy „Bolimowskie Dęby”. Wyróżnienie przyznawane jest za wybitne osiągnięcia i działania na rzecz gminy. Statuetkę Człowiek Roku otrzymała dr Anna Zalewska. Statuetkę Gminny Ambasador – za zasługi dla promocji i szczególny charakter reprezentowania gminy w Polsce i na świecie – otrzymali Dorota Konopczyńska-Aftewicz i Paweł Aftewicz Warsztat Garncarski Rodziny Konopczyńskich. Statuetka Wolontariat – za prace na rzecz lokalnej społeczności, prowadzenie akcji charytatywnej, pracę z młodzieżą – przypadła Patrykowi Boguś. „Bolimowskie Dęby” specjalne otrzymali: Irena Śmigiera za całokształt długoletniej działalności na rzecz kultury, Jarosław Buczek za wspieranie finansowe różnych inicjatyw gminnych oraz Janusz Łukawski za wieloletnią pracę na rzecz samorządu.
Po raz pierwszy podczas święta odbył się także Bolimowski Festiwal Smaków i konkurs na najlepsze potrawy. Organizatorem zmagań było miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich.
W Dniu Bolimowa uczestniczyła poseł Dorota Rutkowska. – Święto rozpoczęła z przytupem Orkiestra Dęta OSP. Koła gospodyń z Bolimowa i Sierzchowa przygotowały 1000 pysznych pierogów i setki innych smakołyków. Amatorzy tańców też mogli się wyszaleć pod chmurką – dzieli się wrażeniami parlamentarzystka.

źródło: Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie (fb)

fot. Głos Skierniewic i Okolicy/eglos.pl i Biuro Poselskie Doroty Rutkowskiej