Diabetycy mają swój sztandar

Jubileusz 25-lecia istnienia świętowało Koło Miejsko –Powiatowe Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Skierniewicach. Uroczystości, 17 października, rozpoczęła msza św. w kościele św. Jakuba, podczas której poświęcony został i przekazany skierniewickiemu stowarzyszeniu sztandar . Wśród zaproszonych gości była poseł Dorota Rutkowska, a także prezes Zarządu Głównego PSD Andrzej Bauman. Władze miasta reprezentowała zastępca prezydenta Beata Jabłońska oraz przewodniczący Rady Miasta Mariusz Dziuda.

Jubileuszowe spotkanie odbyło się w Sali Starostwa Powiatowego w Skierniewicach. Była to znakomita okazja, aby podziękować wszystkim tym, którzy od lat wspierają chorych na cukrzycę. Były więc Honorowe Odznaki PSD, przyznawane przez Kapitułę Zarządu Głównego, dyplomy i podziękowania od skierniewickiego koła, a poseł Dorota Rutkowska wręczyła Listy gratulacyjne od Ministra Zdrowia, Bartosza Arłukowicza.

Janina Szymańska prezes skierniewickiego koła w swoim wystąpieniu podkreśliła ogromne wparcie władz miasta, a szczególnie prezydenta Leszka Trębskiego. Poseł Dorota Rutkowska bardzo osobiście odniosła się do problemów diabetyków. – Moja mama 30 lat chorowała na cukrzycę. Widziałam jak choroba zabiera ją po kawałku. Cukrzyca nie boli, ale niszczy cały organizm. Wiem, ile zależy od samokontroli, dyscypliny wewnętrznej, a to wiąże się z wyrzeczeniami każdego dnia. Tym bardziej chciałabym zostać sympatykiem Państwa działań i proszę nadal liczyć na moja pomoc – mówiła pani poseł.

Sztandar dla skierniewickich diabetyków jest 37 sztandarem PSD w Polsce. Patronem chorych na cukrzyce jest św. Łukasz i wizerunek tego świętego widnieje na sztandarze.