Debata o zdrowiu

Debata o zdrowiuSkierniewiccy radni miejscy i powiatowi wspólnie debatowali o zdrowiu. Połączona sesja odbyła się w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach 24 kwietnia. Wśród licznych gości zaproszonych na obrady była poseł Dorota Rutkowska.

Celem wspólnego posiedzenia radnych było przeprowadzenie dyskusji na temat świadczenia opieki zdrowotnej na terenie Skierniewic i powiatu skierniewickiego oraz podjęcie stanowiska w sprawie poprawy bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców na terenie miasta i powiatu. Do zajęcia się tym tematem samorządowców skłoniły tragiczne wydarzenia z lutego, kiedy to w jednej z podskierniewickich miejscowości po zbyt późnym przyjeździe karetki zmarła 2,5-letnia dziewczynka i marca, gdy zmarła 89-letnia pacjentka oddziału ortopedii, do transportu której na terenie szpitala w Skierniewicach przyjechała karetka z Łodzi. Debata o zdrwiu

Uczestnikami debaty byli m.in.: Jolanta Kręcka – dyrektor łódzkiego oddziału NFZ, Bogusław Tyka – szef Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi, Dariusz Diks – p.o. dyrektora skierniewickiego szpitala, posłowie, wójtowie i przewodniczący rad gmin powiatu skierniewickiego. Marszałka województwa łódzkiego oraz wojewodę reprezentowali dyrektor departamentu zdrowia oraz konsultant wojewódzki w dziedzinie medycyny ratunkowej.

fot. Sławomir Burzyński, źródło: skierniewice.naszemiasto.pl