Boże Narodzenie w Sejmie

DSC_2828Tradycyjnie, podczas ostatniego przed świętami posiedzenia Sejmu, parlamentarzyści spotykają się przy opłatku. Tak było i w tym roku. W holu głównym gmachu Sejmu zabrzmiały kolędy w przepięknym wykonaniu zespołów: „Mazowsze” i „Śląsk”. Posłom, senatorom, wszystkim pracownikom Kancelarii Sejmu życzenia składali: Marszałek Sejmu Ewa Kopacz, Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz, a także Kardynał Kazimierz Nycz, który również pobłogosławił opłatek, którym dzielili się zebrani.

W tegorocznych przesłaniach świątecznych dominowała myśl o jedności i pokoju. Abyśmy, mimo różnic, pamiętali że w sprawach najważniejszych, jako Polacy powinniśmy być jednością.

DSC_2869

Dla mnie było to już czwarte spotkanie opłatkowe w Sejmie i za każdym razem przeżywam je bardzo mocno. Do domu zabieram ze sobą opłatek, ten pobłogosławiony w Sejmie, aby dzielić się nim z wszystkimi, z którymi spotykam się w ten przedświąteczny czas.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, miałam przyjemność słuchać kolęd w wykonaniu „Mazowsza”, które jest mi wyjątkowo bliskie ze względu na jedną osobę – Kingę Machurę – skierniewiczankę. Kinga jest członkinią „Mazowsza” od kilku lat. A jej artystyczną drogę obserwuję już od dawna.

Dorota Rutkowska

DSC_2851

DSC_2844

DSC_2886

DSC_2876

DSC_2889

DSC_2882

DSC_2910DSC_2961