Bieg na unijno-ekologiczną orientację

phoca_thumb_l_IMG_6153Na terenie Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, 24 czerwca br., odbył się III Powiatowy Bieg na Unijno – Ekologiczną Orientację. Patronat nad imprezą objęła Dorota Rutkowska, poseł na Sejm RP.

W imprezie, zorganizowanej przez Gimnazjum nr 3 im. Ignacego Krasickiego i Zespół Szkół nr 4 im. Romualda Sulińskiego w Skierniewicach wzięło udział 20 drużyn ze Skierniewic i powiatu skierniewickiego: pięć ze szkół podstawowych, dziewięć drużyn z gimnazjów i sześć ze szkół ponadgimnazjalnych.

Każda z drużyn otrzymała mapkę z trasą biegu. Uczestnicy musieli wykazać się orientacją w terenie, sprawnością fizyczną w konkurencjach sportowych, wiedzą z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, ochrony przeciwpożarowej, pierwszej pomocy, strzelectwa oraz z zakresu Unii Europejskiej i ekologii.

Reprezentanci szkół walczyli o główną nagrodę ufundowaną przez poseł Dorotę Rutkowską. Nagrodę, wyjazd do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, otrzymały trzy zwycięskie drużyny: ze Szkoły Podstawowej w Bolimowie, z Zespołu Szkół Integracyjnych i Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Skierniewicach.

phoca_thumb_l_IMG_6280 Drugie miejsce zajęli uczniowie: ze Szkoły Podstawowej im. ks. S. Konarskiego, z Gimnazjum nr 2 i Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Skierniewicach. Drużyny otrzymały nagrodę rzeczową ufundowaną przez Joannę Skrzydlewską, posła do Parlamentu Europejskiego.

Trzecie miejsce zajęli uczniowie: ze Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół Integracyjnych w Skierniewicach, Gimnazjum w Puszczy Mariańskiej i Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Skierniewicach. Drużyny otrzymały nagrodę rzeczową ufundowaną przez Mirosława Belinę, starostę powiatu skierniewickiego. phoca_thumb_l_IMG_6152

Zwycięskie drużyny dostały również puchary i medale ufundowane m.in. przez: Dorotę Rutkowską – posła na Sejm RP, Leszka Trębskiego – prezydenta Miasta Skierniewice i Mirosława Belinę – starostę powiatu skierniewickiego. Współorganizatorami imprezy były: Komenda Miejska Policji w Skierniewicach, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Skierniewicach, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Skierniewicach, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Oddział w Skierniewicach.