Będzie więcej IC w soboty

W nowym rozkładzie jazdy PKP, który zacznie obowiązywać 10 grudnia, będzie więcej połączeń Intercity pomiędzy Warszawą a Skierniewicami w soboty. – Proszę podziękować pani poseł za wsparcie naszych interwencji – mówi skierniewiczanka, która miesiąc wcześniej zadzwoniła do biura poselskiego poseł Doroty Rutkowskiej z prośbą o pomoc.

Wielu skierniewiczan pracuje w Warszawie i dojeżdżają koleją, często także w soboty. W październiku do biura poselskiego poseł Doroty Rutkowskiej zadzwoniła jedna z takich osób z prośbą o zainteresowanie się problemem powrotu ze stolicy właśnie w soboty. – Kupujemy bilety miesięczne na Intercity i korzystamy z tych pociągów w dni powszednie, ale w sobotę musimy wracać innym pociągiem, ponieważ od godz. 14.15 do 18.05 z dworca Warszawa Centralna nie ma żadnego IC do Skierniewic – skarżyła się. Skorzystanie z połączeń innego przewoźnika to dodatkowe koszty. Pasażerowie muszą bowiem kupić bilety, ich miesięczne są ważne tylko na IC.

Posłanka skierowała pismo w tej sprawie do prezesa PKP S.A. Krzysztofa Mamińskiego. Prosiła w nim o dodatkowe połączenia IC w tej niemal czterogodzinnej przerwie lub chociaż honorowanie przez innych przewoźników biletów miesięcznych kupionych na IC. Odpowiedź, którą otrzymała parlamentarzystka, usatysfakcjonowała i ją, i przede wszystkim mieszkańców Skierniewic pracujących w Warszawie. W piśmie, które podpisał Janusz Małek, zastępca dyrektora Biura Rozwoju Oferty i Produktów PKP Intercity, czytamy m.in.: „Pragnę poinformować, że wraz z rozpoczęciem obowiązywania rozkładu jazdy 2017/2018, „PKP IC” zaplanowało kursowanie pociągów pomiędzy Warszawą a Skierniewicami z uwzględnieniem wypełnienia godzin odjazdów z Warszawy pomiędzy godziną 14.00 a 18.00 także w soboty. Będą to pociągi IC 1003 „Jagielończyk” odjazd z Warszawy o godz. 14.40, IC 1657 „Konopnicka” odjazd o godz. 15.56, IC 1431 „Skarbek” odjazd o godz. 16.13 oraz TLK 81109 „Pobrzeże” odjazd godz. 18.05”.