26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

14 stycznia znów „zagrała” Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Na ulice Skierniewic, rodzinnego miasta poseł Doroty Rutkowskiej, wyszło ponad 150 wolontariuszy. W Centrum Kultury i Sztuki i na antenie Radia RSC licytowano podarowane na rzecz WOŚP przedmioty. W mieście zebrano tego dnia ponad 112 tys. złotych, więcej niż rok temu.

Parlamentarzystka przekazała na aukcje w Skierniewicach i Opocznie książkę Iwony Guzowskiej „Najważniejsza decyzja” z dedykacją od autorki, akwarelę z gmachem Sejmu i własnoręcznie upieczony sernik, a właściwie sercnik. – Sercnik miał w sobie 1,4 kg sera, 10 jaj, 3 szklanki cukru, kostkę masła, 6 ziemniaków, wanilię i orzechy włoskie, a polany był czekoladą – zdradza Dorota Rutkowska. Posłanka sama także wzięła udział w jednej z licytacji. „Kupiła” kolację w towarzystwie teatru „Truskawkowi Rodzice”.

W skierniewickiej hali OSiR odbył się mecz charytatywny pod nazwą „Mecz Serc”. W mieście z koncertem wystąpił Piotr Bukartyk z zespołem. Wielka Orkiestra zakończyła się tradycyjne światełkiem  do nieba.

fot. „Głos Skierniewic i Okolicy”/eglos.pl oraz www.skierniewice.eu