10 lat szkoły muzycznej w Skierniewicach

Samorządowa Szkoła Muzyczna II stopnia w Skierniewicach świętuje w tym roku 10-lecie istnienia. Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się 23 września w kinoteatrze „Polonez”. Gala była idealną okazją do podsumowania działalności edukacyjno-artystycznej placówki. Wydarzenie uświetnił koncert w wykonaniu absolwentów szkoły.

Poseł Dorota Rutkowska, która uczestniczyła w obchodach, powiedziała m.in.: – Odkryć talent to jedno, ale zadbać o niego, rozwinąć, a nie zaprzepaścić to wielka sztuka i odpowiedzialność. Państwu się to udaje. Wielkie brawa za to!

Parlamentarzystka odniosła się również z uznaniem do uczniów: – Wielkie osiągnięcia, sukcesy okupione są zawsze ciężką, systematyczną, długotrwałą pracą. Życzę wytrwałości i jak najwięcej radości oraz wzruszeń z obcowania ze sztuką.

Program obchodów 10-lecia szkoły przewiduje jeszcze jubileuszową mszę świętą, która zostanie odprawiona 15 października w kościele św. Jakuba. Ponadto od listopada br. do czerwca 2017r. będą organizowane uroczyste koncerty absolwentów SSM II stopnia.

ssm1

ssm2

ssm3

ssm4

ssm5

fot. Urząd Miasta Skierniewice